LOGIN
SENASTE ARTIKLAR
SENASTE NYHETER
NYHETER
BrutalCS påbörjar idag ett nytt kapitel. Under de senaste åren har vi märkt att CSGO sakta men säkert tappat spelare medan andra nya spel växer sig starka och lockar fler och fler spelare och slår rekord nästan veckovis.

Vi kommer därför från och med idag att börja fasa ut CSGO och gå över till Fortnite. Detta är ett naturligt steg och ett måste för föreningens överlevnad och fortsatta tillväxt. Med detta kommer såklart förändringar och som ett första steg måste vi såklart byta namn till BrutalFortnite.

I samband med med detta vill vi också presentera vår nya huvudsponsor - Pampers! Vi har under en längre tid diskuterat med Pampers som är väldigt ivriga att få synas på en hemsida som enligt marknadsanalyser har den perfekta målgruppen för deras produkter.


För att hälsa Pampers välkomna så vill vi introducera ett helt nytt bonussystem på hemsidan för våra medlemmar som går ut på att samla så mycket poäng som möjligt. Den med flest poäng vinner fina priser från Pampers.

Vi har lagt ut olika valörer på hemsidan som ni får leta efter för att sedan claima för att få era poäng. Ser vi att intresset blir högt så kommer Pampers att erbjuda mer poängknappar runtom på hemsidan.

Lycka till!

Det är olika valörer som går att hitta runtom på hemsidan, allt emellan 1 till 10 poäng!Få dina 20 första poäng:
Skriven av:Kim 'kAKAN' Andersson
Publicerad:2018-04-01 07:54
Senast ändrad:2018-04-01 07:58
Kommentarer:4
Visningar:1578
KOMMENTARER
#1
2018-04-01 09:16
Kommer ni att recensera Pampers produkter på samma vis som ni gjort med gaming-gear? Jag ser det framför mig.

#2
2018-04-01 09:20
#1 Hej ja!
Vi har en leverans påväg till oss, Ejziponken kommer att fokusera på deras "Pampers wipes" som ska fungera perfekt när man har käkat chips under Fortnitematcherna.

Kevato som är en inbiten H1Z1 spelare kommer att hålla sig till "Dry Pants" för att slippa mitt i spelet.
#3
2018-04-01 20:10
+1
Önskar nästan att detta aprilskämt blev verklighet :cool:
#4
2018-08-21 15:45
Men vad bra. Toppen!
AKTIVA TRÅDAR
BRUTALCS UNDERSÖKNING
Vilka karta spelar du helst DM på? (506 röster)

de_dust2
de_mirage
de_inferno
de_nuke
de_cache
de_tuscan
de_train
de_season
de_overpass
Någon annan

SOCIALA MEDIER